Aktuelnosti

bezbednost-net

Ministarstvo prosvete, nauke  i tehnološkog razvoja u saradnji sa UNICEF-om i Užičkim centrom za prava deteta pripremilo je materijale pod nazivom  Korisni materijali za povećanu bezbednost porodice na internetu koji se nalaze na linku: http://www.mpn.gov.rs/grupa-za-prevenciju-nasilja/.

Roditeljima, nastavnicima, učenicima i deci su sada dostupni sadržaji:

Vodič – Deca u digitalnom dobu; Brošura za roditelje – Bezbedan internet za celu porodicu; Liflet za decu-raspored časova za sajt; Rečnik pojmova za digitalno doba; Crtani film – Zaštita ličnih podataka i privatnosti na internetu; Crtani film – Lepo ponašanje na internetu; Crtani film – Zaštita dece od neželjenog sadržaja i internet predatora; Crtani film – Saradnja roditelje i dece u korišćenju interneta.

Očekujemo da ćemo i na ovaj način povećati bezbednost dece, učenika i roditelja.

Vest preuzeta sa zvaničnog sajta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja.

Ostavite komentar

Vaša e-mail adresa neće biti objavljena.